Poczta z kwiatami Gdańsk radzi, jak zachować świeżość kwiatów ciętych latem

posted in: Uncategorized | 0

Poczta z kwiatami Gdańsk radzi, jak zachować świeżość kwiatów ciętych latem
Nadeszło lato, a wraz z nim wakacje. Poczta z kwiatami Gdańsk, pomimo okresu urlopowego, ma sporo pracy, gdyż kwiaty cięte również latem cieszą się dużą popularnością. Bukiet kwiatów to przecież piękna ozdoba w domu, a także ciekawy pomysł na prezent dla najbliższych. Nic dziwnego, że wielu z nas decyduje się na ich zakup. Warto jednak pamiętać, że kwiaty cięte są bardzo wrażliwe i należy o nie odpowiednio dbać. Poniżej znajdziecie kilka rad na ten temat, przygotowanych przez pocztę z kwiatami w Gdańsku.

Lato to okres, z którym większość z nas kojarzy z urlopem i przede wszystkim słoneczną oraz ciepłą pogodą. Poczta z kwiatami Gdańsk działa cały rok, więc i również latem zajmuje się doręczaniem kwiatów. W wakacje pogoda bywa różna, ale bardzo często przez większość dni jest upalnie, a temperatury potrafią sięgać 30 stopni powyżej zera. Takie upały źle znoszą nie tylko ludzie i zwierzęta, kwiaty również nie przepadają za zbyt dużym ciepłem. Kwiaty cięte są wrażliwe i co najważniejsze są nadal żywe, więc w okresie letnim należy o nie dbać jeszcze bardziej, niż kiedy indziej. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli Wam przedłużyć żywotność, dzięki czemu będziecie mogli przez więcej dni nacieszyć się ich pięknem. Warto zatem wiedzieć, jak się do tego zabrać, aby kwiaty cięte jak najdłużej zachowały swoją świeżość.


Jak poczta z kwiatami Gdańsk radzi sobie ze świeżością kwiatów latem?


Kwiaty cięte szybko rozkwitają, więc nie są przystosowane do długotrwałego przechowywania. Kwiaciarnie zatem przykładają dużą wagę do tego, aby kwiaty były ciągle świeże i dbają o to, by zachowały jak najdłużej swoją żywotność. Najlepszym na to sposobem jest trzymanie kwiatów w chłodnej temperaturze, by nie rozwijały się za szybko. Poczta z kwiatami Gdańsk posiada specjalną chłodnię, w której przechowuje kwiaty cięte, by te mogły dłużej zachwycać swoją dekoracyjnością nowych nabywców. Oprócz kwiatów przechowywanych w niskiej temperaturze są jeszcze kwiaty, które znajdują się w sklepie kwiaciarni. Takie kwiaty narażone są na rozwijanie się w wodzie bakterii, przyśpieszających więdnięcie roślin. Poczta z kwiatami Gdańsk ma to rozwiązanie – do każdego wazonu z kwiatami, który znajduje się w kwiaciarni, dodaje odpowiednie preparaty, zawierające składniki bakteriobójcze i grzybobójcze. Odżywka do kwiatów ciętych to świetny pomysł na przedłużenie okresu świeżości kwiatów, znajdujących się w wazonie z wodą. Oprócz tych działań florystka na bieżąco podcinają łodygi kwiatów, które zostały na dłużej wyjęte z wazonu i ich końcówki zdążyły już przyschnąć. Decydując się na zakup kwiatów ciętych w naszej kwiaciarni, masz zatem pewność, że są one odpowiednio pielęgnowane i bardzo długo ucieszą Ciebie lub Twoich najbliższych.


Dostawa do domu – jak dbać o kwiaty?


Coraz częściej oprócz osobistych wizyt w kwiaciarni, wiele osób decyduje się skorzystać z usług poczty z kwiatami Gdańsk, by wysłać swoim najbliższym kwiaty. Niekiedy oprócz bycia nadawcami kwiatowej dostawy, możemy być także jej odbiorcami. Niezależnie jednak od formy, w jakiej zakupimy lub otrzymamy kwiaty, warto pamiętać, aby od razu odpowiednio zająć się kwiatami. Warto jednak wiedzieć, że szybkie włożenie kwiatów ciętych, dopiero co przyniesionych z kwiaciarni, do wody nie jest dobrym pomysłem. Kwiaty takie podczas podróży zdążyły już wyschnąć na dole łodyg, więc nie mają jak pobierać wody. Należy zatem podciąć końcówki kwiatów ostrym nożem lub innym narzędziem, pod ukosem na długość 2-3 cm (omijajcie ostrzy, które poszarpią lub zmiażdżą tkanki kwiatów). Kwiatom, które posiadają na dole łodygi liście, najlepiej je usunąć przed wstawieniem do wody – zapobiegnie to ich gniciu i przyśpieszeniu więdnięcia kwiatów. Kiedy kwiaty cięte są już gotowe, można włożyć je do wazonu, uprzednio umytego i najlepiej przeźroczystego – pozwoli to na obserwację poziomu wody i wyglądu łodyg. Woda warto, aby była ciepła lub najlepiej wcześniej przegotowana i ostygnięta, gdyż posiada ona mniej tlenu. Warto jednak pamiętać, aby w okresie letnim codziennie wymieniać wodę w wazonie, ze względu na wysokie temperatury panujące na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, kiedy do wody dodaliście odżywkę do kwiatów, wówczas wodę można wymieniać co kilka dni. Pamiętajmy również, że kwiaty zdecydowanie bardziej wolą chłodną temperaturę, więc nie przegrzewajmy ich dodatkowo, stawiając je na nasłonecznione miejsce, gdzie jest o wiele cieplej niż w cieniu. Poczta z kwiatami Gdańsk ma dla Was jeszcze jedną radę – trzymajcie wazon z kwiatami ciętymi z dala od owoców, gdyż te przyśpieszają proces starzenia się roślin. Jeśli chcecie przyozdobić kuchnię bukietem świeżych kwiatów, lepiej, aby stały one w nie dość, że w ciemniejszym miejscu, to także daleko od misek z owocami.


Jaki widać, kwiaty cięte są bardzo delikatne i wymagają wiele starań, aby cieszyły nasze oczy jak najdłużej. Według poczty z kwiatami Gdańsk warto jednak odpowiednio zaopiekować się kwiatami ciętymi, bo efekt końcowy jest naprawdę warty zachodu. Świeże kwiaty cięte to bowiem piękna dekoracja dla każdego mieszkania i znakomity pomysł na prezent na każdą okazję.